BYTOVÉ STANDARDY

 Naše byty jsou kromě kuchyňské linky a svítidel vybaveny již vším potřebným, aby mohly být  

 po vybavení nábytkem bez problémů užívány k naprosté spokojenosti klienta a jeho rodiny.

 

V tabulce Bytových standardů níže uvádíme příklady zařizovacích předmětů, které jsou již součástí základní ceny kupovaného bytu s příslušenstvím .

U každého zařizovacího předmětu, který si můžete ve svém bytě změnit,  najdete níže v Bytových standardech přibližnou maloobchodní cenu, za kterou Vám byt zařizovacími předměty  standardně vybavíme , pokud si však námi zvolený standard nevyměníte za dražší či levnější v rámci tzv. klientských změn. 

Pokud si vyberete u našeho dodavatele dražší zařizovací předmět než je jeho cena uvedena níže v tabulce, bude se o tento cenový rozdíl navyšovat i celková cena bytu a naopak. Pokud si zvolíte zařizovací předmět za nižší cenu než je u tohoto předmětu  uvedeno níže v tabulce, bude se o tento cenový rozdíl snižovat celková ceny bytu.

Námi volené bytové standardy  a vybavení společných prostor jsou vždy  velmi moderní a  pořizovány za zaváděcí nebo akční ceny.

Bytové standardy ke stažení zde v pdf.

Moderní byty ve VILLA RIVER  budou vybaveny podlahovým topením s programovatelnou digitální nebo inteligentní regulací

Proč podlahové vytápění? Podlahové vytápění je známo už z dob starého Říma; od těch do však prodělalo řadu změn. Jeho výhody dnes násobí snadná ovladatelnost elektrických topných systémů, spolehlivost, tichý chod, úsporný provoz …. Elektrické podlahové vytápění tak představuje jeden z nejkomfortnějších způsobů vytápění.

Lidé se mylně domnívají, že elektřina je vždy drahá, ale právě kombinace všech důležitých faktorů vede k výsledku, že elektrické přímotopné vytápění je výhodné. Proč? Hlavním argumentem pro volbu elektrického podlahového systému je snížený tarif (D45) za elektřinu. Praxí bylo prokázáno, že nízkoenergetické domy spotřebují na vytápění zhruba 40 % energie. Zbytek celoroční spotřeby (60 %) tvoří ostatní spotřebiče – to znamená pračka, sušička, myčka nádobí, chladnička a další přístroje závislé na zdroji elektrické energie. Uživatel nízkého tarifu tedy může po dobu 20 hodin denně využívat prakticky poloviční sazbu ve srovnání se spotřebou domácnosti vytápěnou například plynovým kotlem. Praxe ukázala, že inteligentní řízení v případě přímotopných elektrických systémů výhodnost tohoto způsobu vytápění ještě zvyšuje. Nutno dodat, že v ekonomické rozvaze je potřeba zvažovat celkové náklady a úspory v horizontu 15 až 20 let. Ani argument týkající se rostoucí ceny elektrické energie neuspěje, stačí se podívat na rostoucí ceny ostatních zdrojů energií, plynu pochopitelně nevyjímaje.

Vynikající vlastnosti a výhody jsou následující:

 • Úspora energie 10 - 15% - díky ideálnímu rozložení teploty při zlepšení tepelné pohody.

 • Úspora nákladů na vytápění -  nízkotarifní  sazba elektřiny  se využívá pro přímotopné   vytápění s délkou platnosti nízkého tarifu 20 nebo 22 hodin denně a  dále neplatíte poplatky za měření spotřeby plynu. Nízkotarifní elektřinu budou navíc odebírat i ostatní spotřebiče v bytě. 

 • Tepelná pohoda -  podlahové vytápění  je nejkomfortnějším zdrojem tepla; diky velké vytápěné ploše a nízké povrchové teplotě se tepelná pohoda dostaví při nižší teplotě prostoru než u konvenčních topných systémů.  

 • Zdravotní výhody - zejména pro alergiky díky minimální cirkulaci vzduchu jedná se o systém, při jehož provozu není vířen prach - bývá doporučováno pro osoby s alergickou reakcí,  ze zdravotního hlediska je rovněž vhodné, aby teplota při které člověk spí byla o asi 5°C nižší než teplota ve dne. Noční poklesy teploty jsou standardní funkcí, kterou regulační systémy nabízejí – jedná se o funkci ekonomickou a zároveň příjemnou.

 • Úspora prostoru - nikde nepřekáží topná tělesa, z topného systému je vidět pouze termostaty

 • Přizpůsobivost - topné kabely lze instalovat na plochy libovolné velikosti a tvaru

 • Vysoká životnost - srovnatelná s životností stavby, přesahující 50 let

 • Přesná a rychlá regulace - systém je řízen elektronickým termostatem s přesností 0,4°v každé místnosti na termostatu nastavíte požadovanou teplotu i útlum v době nepřítomnosti

 • Absolutní bezúdržbovost - bez nákladů na servis, revize, apod.

 • Mimořádná životnost - životnost topných kabelů v podlaze přesahuje 50 let. Bez přehánění platí, že topné kabely vydrží stejně dlouho jako dům, do něhož byly instalovány

 • U NED - nízkoenergetické domy - nejvhodnější řešení topení z hlediska poměru investičních a provozních nákladů.

 • Další velkou předností tohoto systému je možnost přesné centrální regulace jednotlivých místností zvlášť, dle samostatného programu, ke zvýšenému komfortu přispívá připojení této centrální regulace do domácí počítačové sítě s jednoduchým ovládáním pomocí internetového prohlížeče (zapojení centrální regulace do počítačové sítě není podmínkou, lze ji provozovat samostatně, bez připojení k počítači, případně jinému zařízení). Naše mezonetové byty budou mít pro tento systém  připravenu elektroinstalaci.  Navíc je možné tento druh topení ovládat pomocí Vašeho mobilního telefonu přes SMS ve spojení s GSM modulem elektronického zabezpečovacího zařízení, jehož rozvod bude v bytě rovněž připraven.

 

Centrální regulace BMR-Jedná se o systém regulace českého výrobce – společnosti BMR s.r.o. z Rychnova n/K. Hlavní regulátor se umisťuje mimo obytnou místnost – například na chodbu nebo do hospodářské místnosti domu, a přívodní vodiče od všech topných prvků v objektu (podlahové nebo stropní vytápění, konvektory, sálavé panely, atd.) jsou přivedeny a zapojeny do tohoto regulátoru. Do každé místnosti vedou od regulátoru čidla teploty (prostorová, u podlahového vytápění i podlahová), pomocí kterých regulátor měří teplotu v místnosti, porovnává ji s uloženým programem a dle toho ovládá topný prvek v dané místnosti. Regulaci je možno ovládat pomocí PC nebo GSM brány.